Suoritukset voit tehdä seuraavasti

Jotta homma toimii niin: huhtarissa pyydä laittamaan nimesi maksulle + ilmoita minulle (vieraskirja, puhelin, jotenkin...) maksusta.

Tässä kerrotaan rahan käytöstä kevätkaudella 2019

Salivuoron hinta 70e. Yhteensä 21 kertaa (1470e). Kertamaksu on 6e.

Tulot eriteltynä

Tässä kerrotaan rahan käytöstä syyskaudella 2018

Salivuoron hinta 70e. Yhteensä 21 kertaa (1470e). Kertamaksu on 6e.

Tulot eriteltynä

Tässä kerrotaan rahan käytöstä kevätkaudella 2018

Salivuoron hinta 70e. Yhteensä 21 kertaa (1470e). Kertamaksu on 6e. Koko kevät 100e (4.78e/kerta). 10 kertaa 60e (6.0e/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 6e.

Tulot eriteltynä

Tässä kerrotaan rahan käytöstä syyskaudella 2017

Salivuoron hinta 70e. Yhteensä 22 kertaa (1540e). Kertamaksu on 6e. Koko kevät 100e (4.55e/kerta). 10 kertaa 60e (6e/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e. Syksy 2017 oli taloudellisesti -3e tappiollinen. Tuloja on teoroassa tasauksen jälkeen 1537e ja menoja 1540.

Tulot eriteltynä

Tässä kerrotaan rahan käytöstä kevätkaudella 2017

Salivuoron hinta 70e. Yhteensä 22 kertaa (1540e). Kertamaksu on 6e. Koko kevät 100e (4.55e/kerta). 10 kertaa 60e (6e/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e.

Tulot eriteltynä

Menot eriteltynä (rivi menee vihreäksi kun meillä on varaa maksaa ko. rivi)

Tässä kerrotaan rahan käytöstä syyskaudella 2016

Salivuoron hinta 65e. Kausimaksut kalliimmat kuin keväällä 2016. Yhteensä 21 kertaa (1430e). Kertamaksu on 6e. Koko kevät 100e (4.55e/kerta). 10 kertaa 55e (5.5e/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e.

Tulot eriteltynä

  • 08.07.2016,   Jallu 100e => Huhtari (sk2016) [OP saldo 62e, Huhtarissa 233,5+100=333,5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 07.08.2016,   TimoH 64e => Huhtari (kk2016) [OP saldo 62e, Huhtarissa 333,5+64=397.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 07.08.2016,   Peltsi 100e => Huhtari (sk2016) + 12e vierailijoilta [OP saldo 62+12=74e, Huhtarissa 397.5+100=497.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 14.08.2016,   3xvieras a 6e => 18e vierailijoilta minä [OP saldo 74+18=92e, Huhtarissa 397.5+100=497.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 14.08.2016,   PetriK 30e=> Huhtari (kk2016) [OP saldo 92e, Huhtarissa 497.5+32=529.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 10.08.2016,   Toni 10e=> Minä (kk2016) [OP saldo 92+10=102e, Huhtarissa 529.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 21.08.2016,   Vierailevat pelaajat (5) 30e=> Minä [OP saldo 102+30=132e, Huhtarissa 529.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 28.08.2016,   Vierailevat pelaajat (5) 24e => Minä Minä 150e => Huhtari [OP saldo 132-150+24=6e, Huhtarissa 529.5+150=679.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 28.08.2016,   Sampi 90e (sk2016, Sampilla oli 10e hyvää)=> Huhtari [OP saldo 6e, Huhtarissa 679.5+90=769.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 28.08.2016,   Pietu 55e (sk2016)=> Huhtari [OP saldo 6e, Huhtarissa 769.5+55=824.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 01.09.2016,   Elokuu 2016 4x65=260 => Huhtari [OP saldo 6e, Huhtarissa 824.5-260=564.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 01.09.2016,   Markus 100e => Huhtari [OP saldo 6e, Huhtarissa 564.5+100=664.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 04.09.2016,   Vieraat 2x6e => minä [OP saldo 6+12=18e, Huhtarissa 664.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 04.09.2016,   Jallu 35e TS1/2016=> Huhtari [OP saldo 6+12=18e, Huhtarissa 664.5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää, TS1/2016: 35e]
  • 04.09.2016,   Olli 35e TS1/2016 + 25e (kk2016) + 50e (sk2016) => OP [OP saldo 18+10+25+50=103e, Huhtarissa 664.5e, TS1/2016: H35e/OP70]
  • 06.09.2016,   Pettinen 35e TS1/2016 => Huhtari [OP saldo 103e, Huhtarissa 664.5e, TS1/2016: H35+35=70e/OP70]
  • 16.09.2016,   Kimmo 35e TS1/2016 => OP [OP saldo 103e, Huhtarissa 664.5e, TS1/2016: H70e/OP70+105]
  • 14.09.2016,   peltsi 350e TS1/2016 => Huhtari [OP saldo 103-70=33e, Huhtarissa 664.5e, TS1/2016: H70-70e=0e/OP105-280=-175e]
  • 20.09.2016,   Sampi 20e TS1/2016 => Huhtari [OP saldo 33-20=13e, Huhtarissa 664.5+20=684.5e, TS1/2016: H0e/OP-175+20=155e]
  • 25.09.2016,   Markus 35e TS1/2016 => Huhtari, 2x6e=Peltsi, Joni 35e TS1/2016 + 30e SK2016 => peltsi [OP saldo 13+12-35+30=20e, Huhtarissa 684.5+35=719.5e, TS1/2016: H0/OP-155+35+35=-85e]
  • 15.09.2016,   Tintti 35e TS1/2016 => OP [OP saldo 20e, Huhtarissa 719.5e, TS1/2016: H0/OP-85+35=-50e]
  • 09.10.2016,   MikkoP 15e TS1/2016 => Huhtari, Vesku 35e TS1=> OP[OP saldo 20-15=5e, Huhtarissa 719.5+15=734.5e, TS1/2016: H0/OP-50+15-35=0e]
  • 12.10.2016,   Jallu 150e varastoon => Huhtari[OP saldo 5e, Huhtarissa 734.5+150=884.5e, JM(-150)]
  • 12.10.2016,   peltsi 70e => Huhtari[OP saldo 5-70=-65e, Huhtarissa 884.5+70=954.5e, TS1/2016: H0/OP-35e, JM(-150)]
  • 01.10.2016,   Syyskuu, Vesku [OP saldo -65e, Huhtarissa 954.5-280=674.5e, JM(-150)]
  • 13.10.2016,   Timppa maksoi Anssin 90e=>OP [OP saldo -65+90=25e, Huhtarissa 674.5e, JM(-150)]
  • 20.10.2016,   Murtsi maksoi KK2016 20e=>OP [OP saldo 25+20=45e, Huhtarissa 674.5e, JM(-150)]
  • 23.10.2016,   Taipale maksoi 6e=>minä [OP saldo 45+6=51e, Huhtarissa 674.5e, JM(-150)]
  • 16.10.2016,   PetriR maksoi 6e=>minä [OP saldo 51+6=57e, Huhtarissa 674.5e, JM(-150)]
  • 23.10.2016,   Ville maksoi 40e (KK2016 16e+24e SK2016) =>Huhtari [OP saldo 57e, Huhtarissa 674.5+40=714.5e, JM(-150)]
  • 28.10.2016,   TS2/2016 (Anssi, Pettinen, Joni, Markus, Jallu) 35e=> Huhtari, VesaK 35e=>OP, Peltsi 350 (35+315)e=>Huhtari [OP saldo 57-315+35-4*35)=-83e, Huhtarissa 714.5+5*35=889,5e, JM(-150+35=115e)]
  • 01.11.2016,   Lokakuu Huhtarista 350e [OP saldo -83e, Huhtarissa 889.5-350=539.5e, JM(-115e)]
  • 31.11.2016,   Peltsi 100e (varmuuden vuoksi) => Huhtari, PetriP 6e => minä [OP saldo -83-100+6=-173e, Huhtarissa 539.5+100=639.5e, JM(-115e)]
  • 06.11.2016,   Markuksen pojat 5x6e => minä [OP saldo -173+30=-143e, Huhtarissa 639.5e, JM(-115e)]
  • 20.11.2016,   Markuksen pojat 1x6e => minä [OP saldo -143+6=-137e, Huhtarissa 639.5e, JM(-115e)]
  • 24.11.2016,   Sampi (35e TS2/2016) + 15e ss2016 => Huhtari [OP saldo -137-25=-162e, Huhtarissa 639.5+50=689.5e, JM(-115e)]
  • 24.11.2016,   Markus 100e kk2017 => Huhtari [OP saldo -162e, Huhtarissa 689.5+100=789.5e, JM(-115e)]
  • 24.11.2016,   Ponki 90e kk2016 => Jukka [OP saldo -162+90=-72e, Huhtarissa 789.5e, JM(-115e)]
  • 24.11.2016,   Marraskuu Huhtarista [OP saldo -72e, Huhtarissa 789.5e-280=509.5, JM(-115e)]
  • 08.12.2016,   peltsi 180+70=250 => Huhtari, Olli, Peltsi 35e=>OP, Markus, Joni, Jallu 35e; MikkoP 15e=> Huhtari; -350 Huhtari TS3/2016 [OP saldo -72e, Huhtarissa 509.5, JM(-115e+35=-80e)]
  • 08.12.2016,   TS3/2016 250+105+15=370[OP saldo -72-180=-252e, Huhtarissa 509.5+20=529.5e, JM(-80e)]
  • 13.12.2016,   Murtsi 100e kk2017, 24e sk2016 => OP[OP saldo -252+124=-128e, Huhtarissa 529.5e, JM(-80e)]
  • 13.12.2016,   Pettinen TS3/2016 35e => OP[OP saldo -128+35=-93e, Huhtarissa 529.5e, JM(-80e)]
  • 14.12.2016,   Vesku TS3/2016 35e => OP[OP saldo -93+35=-58e, Huhtarissa 529.5e, JM(-80e)]
  • 31.12.2016,   Joulukuu Huhtarista[OP saldo -58e, Huhtarissa 529.5-280=249.5e, JM(-80e)]

Menot eriteltynä (rivi menee vihreäksi kun meillä on varaa maksaa ko. rivi)

  • 01.09.2016, 325e ( 4 x 65e) Yhteensä 260e
  • 01.10.2016, 260e ( 4 x 70e) Yhteensä 280 (540)e
  • 01.11.2016, 260e ( 5 x 70e) Yhteensä 350 (890e
  • 01.12.2016, 260e ( 4 x 70e) Yhteensä 280 (1170)e
  • 01.01.2017, 325e ( 4 x 70e) Yhteensä 280 (1450)e
  • Menot yhteensä 1450e
  • Hankintoja yhteensä ?e
  • Velat yhteensä 0e (tilanne 31.12.2016)
  • Ylijäämä syksyn 2016 jälkeen on n 249+??e

Tässä kerrotaan rahan käytöstä kevätkaudella 2016

Salivuoron hinta 65e. Kausimaksut halvemmat kuin syksyllä. Yhteensä 22 kertaa (1430e). Kertamaksu on 5e. Koko kevät 100e (4.09e/kerta). 10 kertaa 45e (4.5e/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e.

Tulot eriteltynä

  • 01.01.2016,   Siirto syksyn puolelta [OP saldo -50e, Huhtarissa 217,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 16.12.2015,   Pettinen 13x4=> Huhtari kk2016[OP saldo -50e, Huhtarissa 217,5+52=269,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 08.01.2016,   Jallu 35e TS4/2016 + 90e kk2016 => Huhtari [OP saldo -50e, Huhtarissa 269,5+90=359,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=35e]
  • 12.01.2016,   Toni 60e sk2015 (10 kertaa) + kk2016 0e => OP [OP saldo -50+60=10e, Huhtarissa 359,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=35e]
  • 17.01.2016,   Markus 90e kk2016 => Huhtari [OP saldo 10e, Huhtarissa 359,5+90=449,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=35e]
  • 17.01.2016,   Tintti 90e kk2016 + 50e sk2015 + 35 TS4/2016 + 25 extraa=> Huhtari [OP saldo 10e, Huhtarissa 449,5+90+50=589,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=35+35=70e+25e(tintti)]
  • 20.01.2016,   Pietu TS4/2016 35e => Huhtari[OP saldo 10e, Huhtarissa 589,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=70+35=105e+25e(tintti)]
  • 22.01.2016,   Peltsi 245e=>TS4/2016 (-350e)=> Huhtari[OP saldo 10e, Huhtarissa 589,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=105-105=0e+25e(tintti)]
  • 21.01.2016,   Kimmo 35e TS4/2016 => Huhtari[OP saldo 10-35=-25e, Huhtarissa 589,5+35=624,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e+25e(tintti)]
  • 24.01.2016,   VeskuK 35e TS4/2016 => Huhtari[OP saldo -25e-35=-60, Huhtarissa 624,5+35=659,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e+25e(tintti)]
  • 27.01.2016,   Jukka Arola 42e sk2015 => OP[OP saldo -60+42=-18e, Huhtarissa 659,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e+25e(tintti)]
  • 26.01.2016,   Tapsa 90e kk2016 => OP[OP saldo -18+90=72e, Huhtarissa 659,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e+25e(tintti)]
  • 28.01.2016,   Anssi 90e kk2016 => Huhtari, Markus 35e TS4/2016=>Huhtari[OP saldo 72-35=37e, Huhtarissa 659,5+90=749,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=35e+25e(tintti)]
  • 05.02.2016,   Peltsi 90e kk2016+30e => Huhtari, Pietu 50e kk2016 => Huhtari[OP saldo 37-30=7e, Huhtarissa 749,5+90+30+50=919,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=35e+25e(tintti)]
  • 21.02.2016,   Markus 35e ts5/2016 => Huhtari[OP saldo 7e, Huhtarissa=919,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 35e (Markus)+25e(tintti)]
  • 28.02.2016,   Jallu 35e + Pietu 35e ts5/2016 => Huhtari[OP saldo 7e, Huhtarissa=1028,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 35+70=105e (Jallu, Pietu, Markus)+25e(tintti)]
  • 01.03.2016,   Tintti 10e ts5/2016 + Peltsi 35e + 175e ts5/2016 + TS5/2016 -350e=> Huhtari[OP saldo 7,-175=-168e, Huhtarissa =919,5, kierrosrahaa Huhtarissa 105+35=140e (Jallu, Pietu, Markus,Tintti)+210-350=0e]
  • 01.02.2016,   Tammikuu 2016=> Huhtari[OP saldo 7, -175e, Huhtarissa =919,5-325e=594,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 0e]
  • 01.03.2016,   Helmikuu 2016=> Huhtari[OP saldo 7, -175e, Huhtarissa =594,5-260=334,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 0e]
  • 16.08.2015,   Tapsa sk2015 60e => Huhtari[OP saldo 7, -175e, Huhtarissa 334,5+60=394,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 0e]
  • 27.12.2015,   Aki sk2015 20e => Huhtari[OP saldo 7, -175e, Huhtarissa 394,5+20=414,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 0e]
  • 27.12.2015,   Huhtiniemen kanssa tilin saldo selvitetty. Se on nyt 444,50€. Ero on -30e => siirto saldoon.
  • 27.12.2015,   Olli TS5/2016 35e => OP[OP saldo 7, -175+35=-140e, Huhtarissa 444,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 0e]
  • 06.03.2016,   TimoH sk2015 47e=> Huhtari + Sampi 50e kk2016 => Huhtari[OP saldo 7, -140e, Huhtarissa 444,5e+47+50=541,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 0e]
  • 09.03.2016,   Timppa sk2015 + Ts6/2016 + 10e seuraavaan kierrokseen 135e=> Huhtari[OP saldo 7-35=-28, -105e, Huhtarissa 541,5+100+35=676,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa)]
  • 10.03.2016,   Olli kk2016 90e + 10e seuraavaan kierrokseen => OP[OP saldo -28+90+10=72e, -105e, Huhtarissa 676,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 12.03.2016,   Antti kk2016 62e => Huhtari + Aki otti pelipaidan. 20€ kassaan kun maksu saatu[OP saldo 72e, -105e, Huhtarissa 676,5+62=738,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 15.03.2016,   aki ja kimmo 35e TS5/2016 => OP[OP saldo 72e, -105+35+35=-35e, Huhtarissa 738,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 27.03.2016,   Liljeqvist 6e => minä[OP saldo 72+6=78e, -35e, Huhtarissa 738,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 01.04.2016,   Maaliskuu 260e => Huhtari, VesaK maksoi kierroksen => OP[OP saldo 78e, -35+35e=0e, Huhtarissa 738,5-260=478,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 08.04.2016,   AP 100e => Huhtari (50e kk, 50e => minulle)[OP saldo 78e-50=28e, Huhtarissa 478,5+100=578,5e, kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 10.04.2016,   Ville 70e sk15, kk16 => Huhtari [OP saldo 28e, Huhtarissa 578,5+70=648,5; kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 13.04.2016,   peltsi 350e TS6/2016=>Kassa, Jallu + Pietu 35e TS6/2016 => Huhtari (TS6/2016 -280e) [OP saldo 28-70=42e, Huhtarissa 648,5; kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 15.04.2016,   Kimmo 35e TS6/2016=>OP (TS6/2016 -245e)[OP saldo 42e, Huhtarissa 648,5e; kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 15.04.2016,   Aki 35e TS6/2016 + 20e Joonaksen paita => OP (TS6/2016 -245-35=-210e)[OP saldo 42-20=22e, Huhtarissa 648,5e; kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 19.04.2016,   Markus 35e TS6/2016 => Huhtari (TS6/2016 -210-35=-175e)[OP saldo 22-35=-13e, Huhtarissa 648,5+35=683,5e; kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 13.04.2016,   Anssi 35e TS6/2016 => Huhtari (TS6/2016 -175-35=-140e)[OP saldo -13-35=-48e, Huhtarissa 683,5+35=718,5e; kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 01.05.2016,   Huhtikuu 260e => Huhtari [OP saldo -48e, Huhtarissa 718,5-260=458,5e; kierrosrahaa Huhtarissa 10e(Timppa). Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 15.05.2016,   Timppa 25e => Huhtari (TS6/2016) [OP saldo -48-25-10=-83e, Huhtarissa 458,5+25+10=493,5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 22.05.2016,   Sampi 50e => Huhtari (kk2016) [OP saldo -83e, Huhtarissa 493,5+50=543,5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 01.06.2016,   Ponki 100e => OP (sk2015), toukokuu -365e=> Huhtari [OP saldo -83+100=17e, Huhtarissa 543,5-365=178,5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 21.06.2016,   Markus2 45e => OP (kk2016) [OP saldo 17+45=62e, Huhtarissa 178,5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]
  • 19.06.2016,   Santeri 55e => Huhtari (kk2016) [OP saldo 62e, Huhtarissa 178,5+55=233,5e; Muista Ollilla OP:ssa 10e hyvää]

Menot eriteltynä (rivi menee vihreäksi kun meillä on varaa maksaa ko. rivi)

  • 01.02.2016, 325e ( 5 x 65e) Yhteensä 325e
  • 01.03.2016, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 585e
  • 01.04.2016, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 845e
  • 01.05.2016, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 1105e
  • 01.06.2016, 325e ( 5 x 65e) Yhteensä 1430e
  • Menot yhteensä 1430e (22 x 65e)
  • Hankintoja yhteensä 0e
  • Velat yhteensä 0e (tilanne 01.01.2016)
  • Ylijäämä syksyn 2015 jälkeen on n. 430e + muutama satanen. TimoH 47e. Ville 36e (kenties hoitanut jo). PetriK 54e. Olli 65e. Ponki 100e, Antti -13e, Tapsa 75e, MikkoP 80e

Tässä kerrotaan rahan käytöstä syyskaudella 2015

Salivuoron hinta 65e. Kausimaksut samat kuin syksyllä. Yhteensä 22 kertaa (1430e). Kertamaksu on 6e. Koko syksy 100e (4.54e/kerta). 10 kertaa 60e (6.0e/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e.

Tulot eriteltynä (prosentti kertoo mitä Huhtarissa oleva raha vastaa kokonaistarvetta)

  • 02.08.2015,   Siirto kevään puolelta [OP saldo 349e, Huhtarissa 314,50e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 02.08.2015,   Tässä Esa 100e sk2015, Tintti 50e sk2015, Antti 83e sk2015 (siiretty siis kevään rahoja syyskierroksen maksuiksi) => Huhtari[OP saldo 349e, Huhtarissa 314,50e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 02.08.2015,   TimoH 18e sk2015 => Huhtari[OP saldo 349e, Huhtarissa 314,50+18=332,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e ]
  • 02.08.2015,   Markus 135e sk2015 + KS4/2015 => Huhtari[OP saldo 349e, Huhtarissa 332,5+100=432,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=35e(Markus) ]
  • 02.08.2015,   Jallu 135e sk2015 + KS4/2015=> Huhtari[OP saldo 349e, Huhtarissa 432,5+100=532,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=70e(Markus,Jallu) ]
  • 02.08.2015,   Pietu 100e sk2015 => Huhtari[OP saldo 349e, Huhtarissa 532,5+100=632,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=70e(Markus,Jallu) ]
  • 02.08.2015,   Sampi 100e sk2015 => Huhtari[OP saldo 349e, Huhtarissa 632,5+100=732,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=70e(Markus,Jallu) ]
  • 02.08.2015,   Peltsi 100e sk2015 => OP[OP saldo 349+100e=449, Huhtarissa 732,5, kierrosrahaa Huhtarissa=70e(Markus,Jallu) ]
  • 09.08.2015,   Anssi 100e sk2015 => Huhtari, Pietu 35e KS4/2015 => Huhtari[OP saldo 449, Huhtarissa 732,5+100=832,5e (1211,5e), kierrosrahaa Huhtarissa=105e(Markus,Jallu, Pietu)]
  • 11.08.2015,   KS4/2015 350e minä [OP saldo 449-105=344e, Huhtarissa 832,5+105=937,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=105-105=0e]
  • 20.08.2015,   Olli: KS4/2015 35e + kk2015 60e => OP [OP saldo 344+60=404e, 937,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 23.08.2015,   Timppa: 65e sk2015=> Huhtari + 35e KS4/2015[OP saldo 404-35e=369, 937,5+65+35=1037,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 07.09.2015,   Tintti: 35e TS1/2015=> Huhtari + Pietu 30e (loput käteisenä minulle) TS1/2015 [OP saldo 369e, 1037,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=65e]
  • 08.09.2015,   Jallu: 35e TS1/2015=> Huhtari + Markus: 35e TS1/2015=> Huhtari [OP saldo 369, 1037,5e, kierrosrahaa Huhtarissa=65+35+35=135e]
  • 10.09.2015,   TS1/2015 350e minä + 120e minä => Huhtari[OP saldo 369-135-120=114e; 1037,5+120+135=1292,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=135-135=0e, 350-135-70=-75e]
  • 01.09.2015,   Elokuu 2015 325[OP saldo 114e; 1292,5-325=967,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=-75e]
  • 13.09.2015,   Timppa: TS1/2015 35e => Huhtari, PetriK TS1/2015 35e + 20e kk2015=>Huhtari [OP saldo 114-70=44e; 967,5+70+20=1057,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=-75+70=-5e]
  • 19.09.2015,   Peltsi: 5xsäbäpallo a-hinta 1.50, Pietu 5e TS1/2015 [OP saldo 44-7,5=36,5e; 1057,5+5=1062,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=-5+5=0e]
  • 04.10.2015,   Aki 25e sk2015 => Huhtari [OP saldo 36,5e; 1062,5+25=1087,5e ; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 09.10.2015,   Peltsi: 5xsäbäpallo [OP saldo 36,5e-7,5=29e; 1087,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 13.10.2015,   Jallu, Olegin 6e => Huhtari [OP saldo 29e; 1087,5+6=1093,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 18.10.2015,   Jone 5e => minä [OP saldo 29+5=34e; 1093,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 18.10.2015,   Timppa TS2/2015 35e=> Huhtari => minä [OP saldo 34-35=-1e; 1093,5+35=1128,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 01.11.2015,   Ponki TS3/2015 14e=> Huhtari => minä [OP saldo -1-14=-15e; 1128,5+14=1142,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 01.12.2015,   Pietu, VesaK, Aki 35e => TS4/2015 Aki 15€ sk2015=> Huhtari [OP saldo -15e; 1142,5+15=1157,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=3x35=105e]
  • 01.11.2015,   Lokakuu 2015 4x65=260 [OP saldo -15e; 1157,5-260=897,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=105e]
  • 01.12.2015,   Marraskuu 2015 5x65=325[OP saldo -15e; 897,5-325=572,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=105e]
  • 03.12.2015,   TS 4/2015 -350e, 245e => Huhtari, [OP saldo -15e; 572,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=245+105=350-350=0e]
  • 06.12.2015,   AP => 100e (sk2015)=> Huhtari[OP saldo -15e; 572,5+100=672,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 10.12.2015,   Timppa => 15e (sk2015) + 35e (TS4/2015) => Huhtari[OP saldo -15-35=-50e; 672,5+15+35=722,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 31.12.2015,   TimoH => 15e (sk2015) => Huhtari[OP saldo -50e; 722,5+15=737,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 01.01.2016,   Joulukuu 2015 4 x 65e=260e => Huhtari[OP saldo -50e; 737,5-260=477,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 01.10.2016,   Syyskuu 2015 4 x 65e=260e => Huhtari[OP saldo -50e; 477,5-260=217,5e; kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 01.01.2016,   Periaatteessa meillä on ainakin 217,5-50=167,5e hyvää tilillä. Todellisuudessa pitäisi olla enemmänkin.

Menot eriteltynä (rivi menee vihreäksi kun meillä on varaa maksaa ko. rivi)

  • 01.09.2015, 325e ( 5 x 65e) Yhteensä 325e
  • 01.10.2015, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 585e
  • 01.11.2015, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 845e
  • 01.12.2015, 325e ( 5 x 65e) Yhteensä 1170e
  • 01.01.2016, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 1430e
  • Menot yhteensä 1430e (22 x 65e)
  • Hankintoja yhteensä 0e
  • Velat yhteensä 0e (tilanne 01.08.2015)
  • Ylijäämä kevään 2015 jälkeen on n. 430e

Tässä kerrotaan rahan käytöstä kevätkaudella 2015

Salivuoron hinta 65e. Kausimaksut samat kuin syksyllä. Yhteensä 22 kertaa (1430e). Kertamaksu on 6e. Koko syksy 100e (4.54e/kerta). 10 kertaa 60e (6.0e/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e.

Tulot eriteltynä (prosentti kertoo mitä Huhtarissa oleva raha vastaa kokonaistarvetta)

  • 01.01.2015,   Siirto kevään puolelle [OP saldo 124e, Huhtarissa 266e (266e), kierrosrahaa Huhtarissa=-105e, Antti=504e]
  • 04.01.2015,   (37,1%) Timppa 100e (ss 37e, TS3 35e, kk 28e) + Tintti 150e (100e (kk)+TS4 35e + TS5 15e) =>Huhtari [OP saldo 124e, Huhtarissa 266+37+28+100e=431e (431e), kierrosrahaa Huhtarissa=-105e+35e=-70 (Ponki, MikkoP), Antti=504+35=539e, 50e Tintti kierrokset]
  • 04.01.2015,   (41,1%) Antti 100e (kk) => Rahastosta [OP saldo 124e, Huhtarissa 431+100e=531e (531e), kierrosrahaa Huhtarissa=-70, Antti=539-100=439e, 50e Tintti kierrokset]
  • 21.11.2014,  Markus maksoi kevätkierroksen, Syksyn maksutilanne selviää, kunhan saan tilastot kuntoon.
  • 05.01.2015,   (41,1%) Peltsi -> Antti (109+70e) => Rahastosta [OP saldo 124e-109=15e, Huhtarissa 531+109=640e (640e), kierrosrahaa Huhtarissa=-70+70=0, Antti=554-109e=445e, 50e Tintti kierrokset]
  • 05.01.2015,   (41,1%) Antti -> Peltsi (10e KHL Diesel) => Rahastosta [OP saldo 15-10e=5e, Huhtarissa 640e (640e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti=445-10=435e, 50e Tintti kierrokset]
  • 08.12.2014,   (49,8%) Esa (100e kk2015, unohtunut minulta merkitä) => Huhtari [OP saldo 5e, Huhtarissa 640e+100=740e (740e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti=435e, 50e Tintti kierrokset]
  • 11.01.2015,   (56,2%) Anssi (100e kk2015) => Huhtari [OP saldo 5e, Huhtarissa 740+100=840e (840e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti=435e], 50e Tintti kierrokset
  • 15.01.2015,  Kierros TS4/2015 (Markus/Olli/PetriK (105e + Tintti(4.1)) + Rahasto (Peltsi/Jallu/Esa/Ponki/Aki/Timppa) [OP saldo 5e, Huhtarissa 840e (840e), kierrosrahaa Huhtarissa=-350+140 (MOPT)=-210, Antti=435-205=230e, 50-35=15e Tintti kierrokset]
  • 18.01.2015,  TS5/2015 (Markus 35e), TS4/2015 (Timppa 35e) => Huhtari [OP saldo 5e, Huhtarissa 840e (840e), kierrosrahaa Huhtarissa=-210+35=175, Antti 230+35=265e, TS5/2015 Huhtarissa 15+35e=50e]
  • 19.01.2015,  TS5/2015 (170e => Antti [OP saldo 5e, Huhtarissa 840e (840e), kierrosrahaa Huhtarissa (Ponki etukäteen 30e)=175-170=5, Antti 265e, TS5/2014 Huhtarissa 50e]
  • 21.01.2015,   (62,2%) Peltsi 120e=>Huhtari (kk2105+OP saldoa), Ponki 35e (TS4/2015)=>minä [OP saldo 5-20+5=-10e, Huhtarissa 840+100=940e (940e), kierrosrahaa Huhtarissa (Ponki)=5-5=0, Antti 265+5=270e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 23.01.2015,   (68,9%) Olli 70e + (sk2014+kk2014 ok) + Toni 30e (sk2104 ok) =>minä [OP saldo -10e+70+30=90e, Huhtarissa 940e (940e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 270e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 23.01.2015,   (72,7%) Antti 42+15=57e + (sk2014 ok+kk2014 ok) Rahasto => Huhtari [OP saldo 90e, Huhtarissa 940+57e=997 (997e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 270-57=213e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 23.01.2015,   Siirtoja syksyltä 2014: Martsa (20e), TimoH (-85e+85e=0e), Pietu (-6e), MikkoS (-18e), Murtsi (-10e), Timppa (-19e), Aki (-60e=>0), PetriK (-50e), Juha (-12e), Tapsa (39e), Pettinen (20e)
  • 25.01.2015,   (79,4%) Jallu 100e (kk2015 ok) => Huhtari [OP saldo 90e, Huhtarissa 997+100=1097 (1097e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 213e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 25.01.2015,   Tammikuun maksu 4x65e=240e [OP saldo 90e, Huhtarissa 1097-240=857e (1097e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 213e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 26.01.2015,   (84,1%) MikkoP 70e (kk2015) => OP [OP saldo 90+70=160e, Huhtarissa 857 (1097e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 213e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 02.02.2015,   (86,1%) Santeri 30e (sk2014) => Huhtari [OP saldo 160e, Huhtarissa 857+30=887 (1127e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 213e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 08.02.2015,   (86,0%) Peltsi/VVBK 10e (Pillit) => Olli [OP saldo 160-10=150e, Huhtarissa 887 (1127e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 213e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 08.02.2015,   (86,0%) Peltsi/VVBK 5e (Markuksen tuomaripalkkio) => Markus [OP saldo 150-5=145e, Huhtarissa 887 (1127e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 213e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 10.02.2015,   (86,0%) Peltsi=>Antti 145e => Rahasto [OP saldo 145-145=0e, Huhtarissa 887+145=1032 (1272e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 213-145=68e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 15.02.2015,   (89,1%) Markku 60e => OP [OP saldo 60e, Huhtarissa 1032e (1332e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 68e, TS5/2014 Huhtarissa 50e]
  • 16.02.2015,   (93,1%) Aki 60e (sk2014)=> OP [OP saldo 60+60=120e, Huhtarissa 1032e (1392e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 68e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 22.02.2015,   (99,9%) Sampi 100e (kk2015)=> OP [OP saldo 120+100=220e, Huhtarissa 1032e (1492e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 68e, TS5/2015 Huhtarissa 50e]
  • 22.02.2015,   (99,9%) Peltsi 280e (TS5/2015) + Tintti 105e (TS*/2015) => Huhtari, -350e (TS5/2015) [OP saldo 220e, Huhtarissa 1032e (1492e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, Antti 68-35=33e, TS5/2015 Huhtarissa 50+105-35=120e]
  • 28.02.2015,   (99,9%) Helmikuun maksu 4x65e=-260e [OP saldo 220e, Huhtarissa 1032-260=772e (1492e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, TS6/2015 Huhtarissa 120+33(Antti)=153e]
  • 07.03.2015,   (100%) Herranen (sk2014) 85e [OP saldo 220e, Huhtarissa 772+85=857e (1577e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, TS6/2015 Huhtarissa 153e]
  • 08.03.2015,   (100%) Samu 6e -> minä [OP saldo 220+6=226e, Huhtarissa 857e (1583e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, TS6/2015 Huhtarissa 153e]
  • 16.03.2015,   (100%) Anssi osti pelipaidan 20e -> minä [OP saldo 226+20=246e, Huhtarissa 857e (1583e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, TS6/2015 Huhtarissa 153e]
  • 01.04.2015,   (100%) Maaliskuun maksu maksettu 325e [OP saldo 246e, Huhtarissa 857-325=528e (1583e), kierrosrahaa Huhtarissa=0, TS6/2015 Huhtarissa 153e]
  • 05.04.2015,   (100%) Olkkoset+Ville 16e=>minä, Aki 35e TS6/2015+5e kk2015, Jallu 35e TS6/2015 => Huhtari [OP saldo 246e+16=262e, Huhtarissa 528+5=533e (1588e), kierrosrahaa Huhtarissa=4x35=140e, TS6/2015 Huhtarissa 155e-tintti35e-Markus35e=83e (Antti33/Tintti50)]
  • 07.04.2015,   (100%) Timppa TS5/2015 35e=>Huhtari/Minä, TS6/2015 35e=>Huhtari[OP saldo 262-35=227e, Huhtarissa 533e (1588e), kierrosrahaa Huhtarissa=5x35=175e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 09.04.2015,   (100%) Minä 175e TS6/2015 + 25e => huhtari, TS6/2015 -350e [OP saldo 227-25e=202e, Huhtarissa 533e (1588e), kierrosrahaa Huhtarissa=175-175=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 15.04.2015,   (100%) PetriK 40e kk2015 + MikkoP (15e TS6/2015 + 35e kk2015) => huhtari + Ponki 35e TS5/2105=>minä [OP saldo 202-15e=188e, Huhtarissa 533+40+50e=623e (1678e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 25.04.2015,   (100%) Peltsi 126e => Huhtari [OP saldo 188-126=62e, Huhtarissa 623+126=749e (1804e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 25.04.2015,   (100%) Huhtikuun maksu maksettu 325e [OP saldo 62e, Huhtarissa 749-325=424e (1804e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 03.05.2015,   (100%) Ville 6e => Peltsi [OP saldo 62+6=68e, Huhtarissa 424e (1804e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 17.05.2015,   (100%) Ville 6e => Peltsi [OP saldo 68+6=74e, Huhtarissa 424e (1810e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 24.05.2015,   (100%) Ville 6e => Peltsi [OP saldo 74+6=80e, Huhtarissa 424e (1816e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 31.05.2015,   (100%) Peltsi 80e => Huhtari [OP saldo 80-80=0e, Huhtarissa 424+80=504e (1896e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 31.05.2015,   (100%) Toukokuun maksu maksettu 325e [OP saldo 0e, Huhtarissa 504-325=179e (1896e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e (Antti33/Tintti50)]
  • 03.06.2015,   (100%) JariR 6e => Peltsi[OP saldo 0+6=6e, Siirto 83e syksylle, Huhtarissa 179+83=262e (1979e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e, TS7/2015 Huhtarissa 83e-83=0e]
  • 04.06.2015,   (100%) AP 50e => Peltsi[OP saldo 50+6=56e, 20e Ollille maksamattomia pelimaksuja (3kpl), Huhtarissa 262e (1979e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 15.06.2015,   (100%) Aki 49e => Peltsi[OP saldo 56+49=105e, 20e Ollille maksamattomia pelimaksuja (3kpl), Huhtarissa 262e (1979e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 28.06.2015,   (100%) Sampi 6e => Huhtari (tupsukorvapeli) [OP saldo 105-6=99e, Huhtarissa 274+6=268e (1979e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 01.07.2015,   (100%) Santeri 42e kk => Huhtari [OP saldo 99e, Huhtarissa 268+42=310e (1979e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 01.07.2015,   (100%) Ponki 100e kk => OP [OP saldo 99+100=199e, Huhtarissa 310e (1979e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 14.07.2015,   (100%) Esa 100e sk2015 => OP [OP saldo 199+100=299e, Huhtarissa 310e (1979e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 21.07.2015,   (100%) Antti 50e sk2015 => OP [OP saldo 299+50=349e, Huhtarissa 310e (1979e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 27.07.2015,   (100%) Tammikuun maksuksi merkinnyt 240e vaikka se on 260e => Huhtari [OP saldo 349e, Huhtarissa 310-20=290e (1959e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 27.07.2015,   (100%) Joulukuun maksuksi merkinnyt 280e vaikka se on 260e => Huhtari [OP saldo 349e, Huhtarissa 310+20=310e (1959e), kierrosrahaa Huhtarissa=0e]
  • 27.07.2015,   Soitettu Huhtariin ja saldoksi sanottu 314,50e. Erotus on meille plussaa 4,5e. En jaksa alkaa etsimään kuka on maksanut liikaa/liian vähän.
  • 27.07.2015,   Tämän hetkinen varma rahallinen omaisuus on 349,00e+314,50e=663,50 + saatavat/hyvitykset
    Tästä varattua rahaa on Antti 83e, Tintti 50e, Esa 100e=233e. Eli hyvää on n. 430e.

Menot eriteltynä (rivi menee vihreäksi kun meillä on varaa maksaa ko. rivi)

  • 01.02.2015, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 260e
  • 01.03.2015, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 520e
  • 01.04.2015, 325e ( 5 x 65e) Yhteensä 845e
  • 01.05.2015, 325e ( 4 x 65e) Yhteensä 1105e
  • 01.06.2015, 325e ( 5 x 65e) Yhteensä 1430e
  • Menot yhteensä 1430e (22 x 65e)
  • Hankintoja yhteensä 0e
  • Velat yhteensä 0e (tilanne 31.12.2014)
  • Ylijäämä kevään 2015 jälkeen on n. 430e

Tässä kerrotaan rahankäytöstä syyskaudella 2014

Salivuoron hinta nousi 60e => 65e. Kausimaksut nousevat hieman. Yhteensä 22 kertaa (1430e). Kertamaksu on 6,5e. Koko syksy 100e (4.54e/kerta). 10 kertaa 60e (6.0e/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e.

Tulot eriteltynä (prosentti kertoo mitä Huhtarissa oleva raha vastaa kokonaistarvetta)

Miten luen rivejä? esim.			
31.10.2014,   (87,5%) Peltsi talvi2 2014 kierrosmaksu 140e [Jallu/Tintti/Toni/VesaK] -> Antti [OP saldo 0e, Huhtarissa 670e (1255) rahaa, kierrosrahaa Huhtarissa -140e [Antti 684e]

31.10.2014: tapahtumapäivä. (87,5%): Syksyn tarvittavasta rahamäärästä 1430e on koossa 87,5% (joko huhtarissa tai OP) Peltsi talvi2 2014 kierrosmaksu 140e [Jallu/Tintti/Toni/VesaK] -> Antti: Tapahtuman selite OP saldo 0e: OP-tilillä ei ole VVBK rahaa yhtään. Huhtarissa 670e: Huhtarin tilillä on 670e VVBK:n rahoja sunnuntaivuoroja varten (1255) Syksyn alkusta lähtien näin paljon olisi rahaa ilman menoja. Eli 670 + 325 + 260 = 1255 kierrosrahaa Huhtarissa -140e: 4 henkilöä (4x35e) ei ole maksanut vielä kierrosta. Kierroksesta maksettiin 280e Antti-rahastosta. [Antti 684e]: Antti-rahastossa on käytettävissä 684e Huhtarin maksuihin.
  • 03.08.2014,   (32,2%) [OP saldo 162e, Huhtarissa 1619-1320=299e, 461e plussaa]
  • 03.08.2014,   (32,2%) Siirto kevät 2014: Olli: -42e, Antti: -15e, Pettinen: +44e, Martsa: +50e [OP saldo 162e, Huhtarissa 1619-1320=299e, siirrot(165-94=71e),461e/532e plussaa, ]
  • 03.08.2014,   (39,2%) Peltsi sk100e->OP [OP saldo 262e, Huhtarissa 299e, 561e rahaa]
  • 10.08.2014,   (46,2%) Sampi sk100e->OP [OP saldo 262e, Huhtarissa 399e, 661e rahaa]
  • 22.08.2014,   (51,4%) Timppa (sk18e+kierros32e) + AP kk50e->Huhtari, Ponki 32e kierros->Minä, Ville 6e->Huhtari [OP saldo 230e, Huhtarissa 505e, 735e rahaa]
  • 25.08.2014,   (54,8%) PetriK (kk18e+kierros32e+30sk) + markus 32e kierros->Minä[OP saldo 198e, Huhtarissa 585e, 783e rahaa]
  • 31.08.2014,   (59,0%) Murtsi (sk60e)->OP[OP saldo 258e, Huhtarissa 585e, 843e rahaa]
  • 01.09.2014,  Elokuun maksu 5x65e=325e [OP saldo 258e, Huhtarissa 260e, 518e rahaa]
  • 02.09.2014,   (59,0%) Olli (kierros32e) + VeskuK (kierros32e) + Minä 124e->Huhtari[OP saldo 70e, Huhtarissa 448e, 518e rahaa]
  • 03.09.2014,   (59,0%) Tilitiedot tarkistettu Huhtarin kanssa ja ollaan nyt tässä tilassa. [OP saldo 70e, Huhtarissa 448e, 518e rahaa]
  • 07.09.2014,   (78,2%) Markus (sk100e) + MikkoP (kk75e)[poistettu saldosta 31.10.2014] -> Huhtari + Anssi sk100e->OP[OP saldo 170e, Huhtarissa 623e, 793e (1118) rahaa]
  • 09.09.2014,   (79,1%) Aho (sk13e)->OP[OP saldo 183e, Huhtarissa 623e, 806e (1131) rahaa]
  • 14.09.2014,   (83,6%) Tapsa (sk65e)->Huhtari[OP saldo 183e, Huhtarissa 688e, 871e (1196) rahaa]
  • 21.09.2014,   (87,3%) Antti (kk40e)->Huhtari + Olkkonen 6e+Risto 6e->Minä[OP saldo 195e, Huhtarissa 728e, 923e (1248) rahaa]
  • 29.09.2014,   (87,4%) Pettinen (kierros35e) + sk1e ->Huhtari [OP saldo 160e, Huhtarissa 764e, 924e (1249) rahaa]
  • 01.10.2014,  Syyskuun maksu 4x65e=260e [OP saldo 160e, Huhtarissa 504e, 664e (1249) rahaa]
  • 05.10.2014,   (87,5%) Risto (6e)->Minä [OP saldo 166e, Huhtarissa 504e, 670e (1255) rahaa]
  • 29.10.2014,   (87,5%) Antti (1200e)->Huhtari [OP saldo 166e, Huhtarissa 504e, 670e (1255) rahaa, [Antti 1200e]
  • 29.10.2014, Antin laittama 1200e on rahasto, jonka ansiosta minun ei tarvitse maksaa kierroksia tai muita maksuja omalta tililtä. Toivottavasti ette sekoa rahaliikenteestä.
  • 29.10.2014,   (87,5%) Peltsi (166e+talvi2 2014 kierrosmaksu 70e [Peltsi/PetriK])->Antti [OP saldo 0e, Huhtarissa 670e (1255) rahaa, kierrosrahaa Huhtarissa 70e [Antti 1200-166-70=964e]
  • 30.10.2014,   (87,5%) Peltsi talvi2 2014 kierrosmaksu 0e [OP saldo 0e, Huhtarissa 670e (1255) rahaa, kierrosrahaa Huhtarissa -280e [Antti 964-280=684e]
  • 31.10.2014,   (87,5%) Peltsi talvi2 2014 kierrosmaksu 140e [Jallu/Tintti/Toni/VesaK] -> Antti [OP saldo 0e, Huhtarissa 670e (1255) rahaa, kierrosrahaa Huhtarissa -140e [Antti 684e]
  • 31.10.2014,   (91,6%) 26.10.2014: MikkoP 130e -> Huhtari. 7.9.2014 75e pois [OP saldo 0e, Huhtarissa 670-75+130=725e (1255+55=1310) rahaa, kierrosrahaa Huhtarissa -140e [Antti 684e]
  • 31.10.2014,  Lokakuun maksu 4x65e=260e [OP saldo 0e, Huhtarissa 725-260=465e (1310e) rahaa, kierrosrahaa Huhtarissa -140e [Antti 684e]
  • 31.10.2014,  Tilin käyttövara on tarkistettu Huhtarin kanssa: 465+684=1149e
  • 02.11.2014,   (73,4,6) Olli 35e(ts2_2014) -> Huhtari. [OP saldo 0e, Huhtarissa 465e (1310e), kierrosrahaa Huhtarissa -140+35=-105e [Antti 684+35=719e]
  • 13.11.2014,   (91,6%) Jallu 100e(sk) -> Huhtari. [OP saldo 0e, Huhtarissa 465+100=565e (1410e), kierrosrahaa Huhtarissa -105e [Antti 684+35=719e]
  • 16.11.2014,   (91,6%) Tintti 100e(sk) -> Peltsi. [OP saldo 0+100=100e, Huhtarissa 565e (1410e), kierrosrahaa Huhtarissa -105e [Antti 719e]
  • 21.11.2014,   (100%+) Markus 100e(kk2015) -> Huhtari [OP saldo 100e, Huhtarissa 565+100=665e (1510), kierrosrahaa Huhtarissa -105e [Antti 684+35=719e]
  • 23.11.2014,   (100%+) Peltsi(100e+ talvi2 2014 kierrosmaksu 35e [Aki] - 3xpaita(VVBK 60e) -> Antti [OP saldo 100-100-60e=-60e, Huhtarissa 665+100>=765e (1610e), kierrosrahaa Huhtarissa -105+35=-70e ,Antti 719-100=619e]
  • 20.11.2014,   (100%+) Timppa(syksy 63e + talvi2 2014 kierrosmaksu 35e -> OP [OP saldo -60+98e-35e=3e, Huhtarissa 765e rahaa (1610e), kierrosrahaa Huhtarissa -70+35=-35e ,Antti 619e]
  • 23.11.2014,   (100%+) Oleg 6e -> Huhtari [OP saldo 3e, Huhtarissa 765+6=711e (1616e), kierrosrahaa Huhtarissa -35e ,Antti 619e]
  • 01.12.2014,  Marraskuun maksu 5x65e=325e [OP saldo 3e, Huhtarissa 771-325=446e (1616e), kierrosrahaa Huhtarissa=-35e, Antti=619e]
  • 04.12.2014,  Talvikierros3 maksu350e Antin rahastosta [OP saldo 3e, Huhtarissa 446e (1616e), kierrosrahaa Huhtarissa=-35e-350=-385e, Antti=619-350=269e]
  • 08.12.2014,   Esa (100e kk2015, unohtunut minulta merkitä, mukaan laskuihin 5.1.2015 jälkeen)
  • 08.12.2014,   (100%+) Ponki TS2 + (Markus/Peltsi+Aki+Jallu+Tintti+Olli+Esa) TS3 = 7*35=245e -> Antti [OP saldo 3e, Huhtarissa 446e (1616e), kierrosrahaa Huhtarissa=-385+245=-140e, Antti=269e]
  • 12.12.2014,   (100%+) PetriK (TS3) = 35e -> Antti [OP saldo 3e, Huhtarissa 446e (1616e), kierrosrahaa Huhtarissa=-140e+35=-105, Antti=269+35=304e]
  • 28.12.2014,   (100%+) Pietu 6e, Ponki 100e (sk2014) -> Minä [OP saldo 3+106=109e, Huhtarissa 446e (1616e), kierrosrahaa Huhtarissa=-105, Antti=304e]
  • 29.12.2014,   Antti 200e (rahasto) -> Huhtari [OP saldo 109e, Huhtarissa 446e (1616e), kierrosrahaa Huhtarissa=-105, Antti=304+200=504e]
  • 31.12.2014,   (100%+) AP 100e (sk2014) -> Huhtari [OP saldo 109e, Huhtarissa 446+100=546e (1716e), kierrosrahaa Huhtarissa=-105e, Antti=504e]
  • 03.01.2015,   (100%+) MikkoP 35e(TS3) -> Minä, Minä 20e -> Antti (Martsan paita) [OP saldo 109-20+35=124e, Huhtarissa 546e (1716e), kierrosrahaa Huhtarissa=-105 (Ponki, Timppa, MikkoP), Antti=504e]
  • 01.01.2015,  Joulukuun maksu 4x65e=280e [OP saldo 124e, Huhtarissa 546-280=266e (1716e), kierrosrahaa Huhtarissa=-105e, Antti=504e]

Menot eriteltynä (rivi menee vihreäksi kun meillä on varaa maksaa ko. rivi)

  • 01.09.2014, 325e ( 5 x 65e)
  • 01.10.2014, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 585e
  • 01.11.2014, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 845e
  • 01.12.2014, 325e ( 5 x 65e) Yhteensä 1170e
  • 01.01.2015, 260e ( 4 x 65e) Yhteensä 1430e
  • Menot yhteensä 1430e (22 x 65e)
  • Hankintoja yhteensä 60e (3 x pelipaita + Martsan paita 20e)
  • Velat yhteensä 0e (tilanne 21.06.2014)
  • Ylijäämä on nykyisillä (3.8.2014) tiedoilla 532e
  • Syksystä jäi meille lisää hyvää poistojen jälkeen 0e. Kokonaishyvä selviää vasta kesällä.

Tässä kerrotaan rahankäytöstä kevätkaudella 2014

Kausimaksut on samat. Yhteensä 21 kertaa (1260e). Kertamaksu on 6e. Koko syksy 100e (4.76e/kerta). 10 kertaa 55e (5.5/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e.

Tulot eriteltynä (prosentti kertoo mitä Huhtarissa oleva raha vastaa kokonaistarvetta)

  • 05.01.2014,  (01,1%) Aki 14e (siirto sk) -> Huhtari [OP saldo = 3e, Huhtarissa 349+14=363e]
  • 05.01.2014,  (03,4%) Jallu 100e kk-> Huhtari [OP saldo = 0e, Huhtarissa 463e]
  • 05.01.2014,  (40,2%) Pettinen 44e (siirto sk) -> Huhtari [OP saldo = 0e, Huhtarissa 507e]
  • 05.01.2014,  (42,2%) Juha 25e (siirto sk) -> Huhtari [OP saldo = 0e, Huhtarissa 532e]
  • 05.01.2014,  (42,6%) Esa 7e (siirto sk) -> Huhtari [OP saldo = 0e, Huhtarissa 537e]
  • 07.01.2014,  (42,6%) Yhteensä siirrot + Jallu = 190e
  • 07.01.2014,  (42,6%) Siirto syksyltä 349e = 539e [OP saldo = 0e, Huhtarissa 537e (sis. siirtovelkaa 349e)]
  • 07.01.2014,  (42,6%) Kun joku maksaa syksyn jäänteitä niin 349e pienenee samalla summalla
  • 07.01.2014,  (42,6%) Peltsi 3e siirto syksyltä [OP saldo = 3e, Huhtarissa 534e (sis. siirtovelkaa 346e), Yht. 537e]
  • 07.01.2014,  (50,6%) Peltsi 100e kk -> OP [OP saldo = 103e, Huhtarissa 534e (sis. siirtovelkaa 346e), Yht. 637e]
  • 07.01.2014,  (50,6%) Olli 23e siirto syksyltä -> OP [OP saldo = 126e, Huhtarissa 534e (sis. siirtovelkaa 323e), Yht. 637e]
  • 12.01.2014,  (50,6%) TimoH 75e siirto syksyltä -> OP [OP saldo = 126e, Huhtarissa 609e (sis. siirtovelkaa 248e), Yht. 637e]
  • 13.01.2014,  (50,6%) Pietu 30e (siirto sk) -> Huhtari [OP saldo = 126e, Huhtarissa 639e (sis. siirtovelkaa 7+9+65+54+100=235e)]
  • 13.01.2014,  (50,6%) Tapsa oli maksanut syksyllä 55e -> Huhtari [OP saldo = 126e, Huhtarissa 639e (sis. siirtovelkaa 7+9+65+100=181e)]
  • 19.01.2014, Pietun ja Tapsan maksut oli minulla sekaisin ja se aiheuttaa muutoksen siirtovelassa. Se pieneni 55+25e=80e. Eli 346 -> 266e
  • 19.01.2014,  (44,2%) MikkoP 65e (siirto sk) -> OP [OP saldo = 191e, Huhtarissa 639-80-65=494e (sis. siirtovelkaa 65+7+9+100=181e) Yht. 685e]
  • 21.01.2014,  (56,3%) Tapsa 55e kk-> Huhtari [OP saldo = 246e, Huhtarissa 463e (-181e), Yhteensä 709e (-181e)]
  • 26.01.2014,  (56,3%) Peltsi 120e-> Huhtari [OP saldo = 126e, Huhtarissa 583e (-181e), Yhteensä 709e (-181e)]
  • 28.01.2014,  (56,3%) Olkkonen 17e kierrosmaksua => Huhtari [OP saldo = 109e, Huhtarissa 600e (-181e), Yhteensä 709e (-181e)]
  • 02.02.2014,  (56,3%) Oleg 6e => Minä [OP saldo = 115e, Huhtarissa 600e (-181e), Yhteensä 715e (-181e)]
  • 16.02.2014,  (64,7%) Markus 100e kk => Huhtari [OP saldo = 115e, Huhtarissa 700e (-181e), Yhteensä 815e (-181e)]
  • 23.02.2014,  (64,7%) Peltsi 115e => Huhtari [OP saldo = 0e, Huhtarissa 815e (-181e), Yhteensä 815e (-181e)]
  • 02.03.2014,  (64,7%) AP sk 50e => Minä [OP saldo = 50e, Huhtarissa 815e (-131e), Yhteensä 815e (-131e)]
  • 02.03.2014,  (69,0%) Juha kk 55e => Minä [OP saldo = 105e, Huhtarissa 815e (-131e), Yhteensä 870e (-131e)]
  • 16.03.2014,  (77,0%) Tintti kk 100e => Minä [OP saldo = 105e, Huhtarissa 915e (-131e), Yhteensä 970e (-131e)]
  • 23.03.2014,  (77,0%) Minä 105e => Huhtari [OP saldo = 0e, Huhtarissa 1020e (-131e), Yhteensä 970e (-131e)]
  • En ole 100 varma, mutta minusta Huhtarissa pitäisi olla 1017e, 90e hyvityksiä ja 65 (MikkoS)+50(AP)=115e syksyn maksamattomia
  • 23.03.2014,  (80,7%) Tilanne [OP saldo = 0e, Huhtarissa 1017e, 115e syksyn velkoja maksamatta]
  • 16.03.2014,  (81,2%) Sampi 6e => Jallu=>Minä [OP saldo = 6e, Huhtarissa 1017e, 115e syksyn velkoja maksamatta]
  • 30.03.2014,  (81,7%) Sampi 6e => Minä [OP saldo = 12e, Huhtarissa 1017e, 115e syksyn velkoja maksamatta]
  • 06.04.2014,  (86,6%) Sampi 6e, Anssi 6e, AP 50e(sk) => Minä [OP saldo = 74e, Huhtarissa 1017e, 65e syksyn velkoja maksamatta]
  • 13.04.2014,  (91,3%) Sampi 6e>Minä, Anssi 6e> Minä, Aki 48e(kk) =>Huhtari [OP saldo = 86e, Huhtarissa 1065e, 65e syksyn velkoja maksamatta]
  • 20.04.2014,  (91,7%) Sampi 6e>Minä, Anssi 6e> Minä, Ville 36e(kk), Esa (9x6e)=>Huhtari [OP saldo = 98e, Huhtarissa 1155e, 65e syksyn velkoja maksamatta]
  • 23.04.2014,  (99,4%) Minä 64e>Huhtari [OP saldo = 34e, Huhtarissa 1219e, 65e syksyn velkoja maksamatta]
  • 04.05.2014,  (100,0%) Minä 120e extraa>Huhtari, Timppa 130e (100e kk, 30e 6/2004) > Huhtari, MikkoS 65e>Huhtari, Sampi 6e>Minä, Anssi 6e > minä[OP saldo=-120+12-30+34e=-104e, Huhtarissa 1219+120+130+65=1534e]
  • 11.05.2014,  (100,0%) Sampi 6e>Minä, Anssi 6e > minä[OP saldo=-104+12=-92e, Huhtarissa 1534e]
  • 25.05.2014,  (100,0%) Sampi 6e>Minä[OP saldo=-92e+6=-86e, Huhtarissa 1534e]
  • 23.06.2014,  (100,0%) AP 50e (kk)>Minä[OP saldo=-86e+50=-36e, Huhtarissa 1534e]
  • 24.06.2014,  (100,0%) Toni 36e>OP, Ponki 48e>OP [OP saldo=-36e+84=48e, Huhtarissa 1534e]
  • 22.07.2014,  (100,0%) TimoH 85e>Huhtari, [OP saldo=48e, Huhtarissa 1619e]
  • 31.07.2014,  (100,0%) Martsa 178e>OP, Näistä 64e kierrosmaksuja. Loput sunnuntaivuoroille. Siirto 50e syksylle. [OP saldo=48e+114e=162e, Huhtarissa 1619e]
  • 22.07.2014,  (100,0%) [OP saldo162e, Huhtarissa 1619e (461e plussaa, ei varmistettu)]

Menot eriteltynä (rivi menee vihreäksi kun meillä on varaa maksaa ko. rivi)

  • 01.02.2013, 300e ( 5 x 60e)
  • 01.03.2013, 240e ( 4 x 60e) Yhteensä 540e
  • 01.04.2013, 300e ( 5 x 60e) Yhteensä 840e
  • 01.05.2013, 240e ( 4 x 60e) Yhteensä 1020e
  • 01.06.2014, 300e ( 4 x 60e) Yhteensä 1260e
  • Menot yhteensä 1260e (21 x 60e)
  • Velat yhteensä 0e (tilanne 07.01.2014)

Tässä kerrotaan rahankäytöstä syyskaudella 2013

Kausimaksut on samat. Yhteensä 22 kertaa (1320e). Kertamaksu on 6e. Koko syksy 100e (4.54e/kerta). 10 kertaa 55e (5.5/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e.

Tulot eriteltynä (prosentti kertoo mitä Huhtarissa oleva raha vastaa kokonaistarvetta)

  • 20.05.2013,  (03,4%) 45e Martsa 45e -> Huhtari
  • 01.08.2013,  (03,4%) Peltsi 16e palloihin, siteisiin ja kylmäpusseihin. [OP saldo = 177e, Huhtarissa 152e (kysyin saldon)]
  • 03.08.2013,  (19,2%) Jallu sk 100e liikuntaseteleinä [OP saldo = 177e, Huhtarissa 252e]
  • 07.08.2013,  (26,7%) Markus sk 100e liikuntaseteleinä [OP saldo = 177e, Huhtarissa 352e]
  • 12.08.2013,  (28,9%) Ponki/Minä kierros 30e Huhtariin [OP saldo = 147e, Huhtarissa 382e]
  • 12.08.2013,  (28,9%) Minä sk 100e -> OP [OP saldo = 247e, Huhtarissa 382e]
  • 12.08.2013,  (31,2%) Olli/Minä kierros 30e Huhtariin [OP saldo = 217e, Huhtarissa 412e]
  • 18.08.2013,  (33,5%) Aki/Minä kierros 30e Huhtariin, Tommi 6e ->Minä [OP saldo = 193e, Huhtarissa 442e, Yht. 635e]
  • 25.08.2013,  (33,5%) Tintti sk 100e->Minä [OP saldo = 293e, Huhtarissa 442e, Yht. 735e]
  • 02.09.2013,  (37,7%) Olkkonen sk 55e->Huhtiniemi, Tommi 6e -> Minä [OP saldo = 299e, Huhtarissa 497e, Yht. 796e]
  • 10.09.2013,  (41,9%) Pettinen sk 56e->Huhtiniemi [OP saldo = 299e, Huhtarissa 553e, Yht. 852e]
  • 15.09.2013,  (49,5%) Minä 100e OP->Huhtiniemi, Tommi 12e->Minä [OP saldo = 211e, Huhtarissa 653e, Yht. 864e]
  • 15.09.2013,  (53,3%) Antti 50e->Huhtiniemi (kevään velkoja), Tommi 6e->Minä [OP saldo = 217e, Huhtarissa 703e, Yht. 920e]
  • 22.09.2013,  (53,3%) Juha sk 55e->OP, Esa sk 55e->OP [OP saldo = 327e, Huhtarissa 703e, Yht. 1030e]
  • 29.09.2013,  (53,3%) Tommi 6e->Minä [OP saldo = 333e, Huhtarissa 703e, Yht. 1036e]
  • 06.10.2013,  (60,1%) Antti 90e (18e kevään velkoja, 72e syksyä)->Huhtari [OP saldo = 333e, Huhtarissa 793e, Yht. 1126e]
  • 09.10.2013,  (60,1%) Ostin 30e palloja n. 54kpl vakosia/punaisia [OP saldo = 303e, Huhtarissa 793e, Yht. 1096e]
  • 09.10.2013,  (60,1%) Markus maksoi kierroksen huhtariin [OP saldo = 271e, Huhtarissa 825e, Yht. 1096e]
  • 04.11.2013,  (62,5%) Tommi 18e -> minä [OP saldo = 289e, Huhtarissa 825e, Yht. 1114e]
  • 11.11.2013,  (84,4%) Minä 289e -> Huhtari [OP saldo = 0e, Huhtarissa 1114e, Yht. 1114e]
  • 11.11.2013,  (84,8%) Olli 32e -> OP sk + VilleP 6e->Huhtari [OP saldo = 32e, Huhtarissa 1120e, Yht. 1148e]
  • 22.12.2013,  (101,3%) Timppa 100e sk, minä 100e sk, Pietu 55e sk=> Huhtari Jallun_Esa 6e=>minä [OP saldo = -62e, Huhtarissa 1337e, Yht. 1337e]
  • 22.12.2013,  (101,3%) 46e + 100e + 55e = 201e-60 (22.12.2013)e = 141e rahaa huhtarin tilillä tällä hetkellä.
  • 27.12.2013,  (101,3%) Toni 60e -> OP sk [OP saldo = -2e, Huhtarissa 1337e, Yht. 1335e]
  • 29.12.2013,  (101,7%) Toni 5e -> OP sk [OP saldo = 3e, Huhtarissa 1337e, Yht. 1340e]
  • 31.12.2013,  (109,1%) Ponki 100e -> OP sk [OP saldo = 103e, Huhtarissa 1337e, Yht. 1440e]
  • 31.12.2013,  (109,1%) Peltsi 100e -> OP [OP saldo = 3e, Huhtarissa 1437e, Yht. 1440e]
  • 27.12.2013,  (101,3%) Pietu 55e -> Huhtari sk [OP saldo = 3e, Huhtarissa 1492e, Yht. 1495e]
  • 31.12.2013,  (126,4%) 1495 + 3 + 75 + (48+17) + 3 + 23 + 9 - 30 - 14 + 65 + 54 - 44 - 25 - 7 +100 = 1772e
  • 31.12.2013,  (126,4%) 1772 - 1320 = 451e positiivisella. Tuota voidaan käyttää liiveihin + palloihin.
  • 31.12.2013,  (126,4%) Epäilen, että Tapsan osalta kirjanpitoni ei ole ok. 1772-54=1718e on lähempänä.
  • 03.08.2013,  (126,2%) Tapsa sk 55e -> Huhtari [1772-54=1718e]

Menot eriteltynä (rivi menee vihreäksi kun meillä on varaa maksaa ko. rivi)

  • 01.09.2013, 240e ( 4 x 60e)
  • 01.10.2013, 300e ( 5 x 60e) Yhteensä 540e
  • 01.11.2013, 240e ( 4 x 60e) Yhteensä 780e
  • 01.12.2013, 240e ( 4 x 60e) Yhteensä 1020e
  • 01.01.2014, 300e ( 5 x 60e) Yhteensä 1320e
  • Menot yhteensä, 1320e (22 x 60e) + 30e + 16e = 1366e
  • Velat yhteensä 0e (tilanne 20.5.2013)
  • Arvio on, että me olemme n. 300e plussalla syyskauden 2013 jälkeen.
  • 100e maksaneita: Peltsi, Jallu, Tintti, Ponki, Timppa ja Markus
  • Muut: TimoH (14 kertaa: 55+4*5=75e Hoidettu),
    MikkoS (8 kertaa: 8*6=48e + keväältä 17e=65e),
    Antti (14 kertaa: 75e, maksanut 72e. Erotus 3e Hoidettu),
    Olli (10 kertaa: 55e, maksanut 32e. Erotus 23e Hoidettu),
    Martsa (9 kertaa 9*6=54e, maksanut 45e. Erotus 9e)
    Pietu a.k.a Olkkonen 15 kertaa (55+5*5e=80e, maksanut 110e. Erotus -30e => siirretään kevätkaudelle 2014)
    Aki (6 kertaa (6*6=36e. Maksanut 0e. Erotus -14e) => siirretään kevätkaudelle 2014)
    MikkoP (12 kertaa 55+2*5e=65e, maksanut 0e. Erotus 65e Hoidettu)
    Tapsa (9 kertaa (9*6e=54e, maksanut 0e. Erotus 54e) Epäilen että kirjanpito ei ole kohdillaan. Pitää tarkistaa.)
    Pettinen (2 kertaa (2*6e=12e, maksanut 56e. Erotus -44e) => Siirto kevät 2014)
    Juha (5 kertaa (5*6e=30e, maksanut 55e. Erotus -25e) => Siirto kevät 2014)
    Murtsi aka Esa (8 kertaa (8*6e=48e, maksanut 55e. Erotus -7e) => Siirto kevät 2014)
    AP (22 kertaa =100e, maksanut 50e. Erotus -50e.)

Tässä kerrotaan rahankäytöstä kevätkaudella 2013

Kausimaksut on samat. Yhteensä 21 kertaa (1260e). Kertamaksu on 6e. Koko syksy 100e (4.76e/kerta). 10 kertaa 55e (5.5/kerta). Jokainen yli 10. kerta maksaa 5e.

Tulot eriteltynä

  • 21.12.2012,  100e (07,9%) Jallu 100e -> Huhtari
  • 21.12.2012,  100+100=200e (15,9%) Peltsi 100e -> OP [Makaa minun tilillä saldo = 100e]
  • 21.12.2012,  200+100=300e (23,8%) Tintti 100e -> OP [Makaa minun tilillä saldo = 200e]
  • 06.01.2013,  300+12=312e (24,8%) MikkoP, VilleP 12e -> minulle, Minä 120e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 92e]
  • 13.01.2013,  312+6=318e (25,2%) MikkoP, 6e -> Jallu/Minä, [Makaa minun tilillä saldo = 98e]
  • 01.01.2013,  318+2=320e (25,3%) Antti 2e syksyn ylijäämä [Makaa minun tilillä saldo = 100e]
  • 01.01.2013,  320+30=350e (27.8%) Syksyn 2012 voitto ilman maksamattomia 30e/174e [Makaa minun tilillä saldo = 100e]
  • 17.01.2013:  350+0=350e (27.8%) peltsi 94e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 6e, Huhtarissa 344e]
  • 20.01.2013:  350+6=356e (28.6%) VilleP 6e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = 12e, Huhtarissa 344e]
  • 03.02.2013:  356+70=426e (33.8%) VilleP 6e -> Minä, Santeri 64e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 18e, Huhtarissa 408e]
  • 10.02.2013:  426+62=488e (38.7%) MikkoP 6e + Esa 6e -> Minä, Aki 50e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 30e, Huhtarissa 458e]
  • 16.02.2013:  488+55=543e (43.1%) Olkkonen 55e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 30e, Huhtarissa 513e]
  • 17.02.2013:  543+62=605e (48.0%) Lommo 6e + Tommi 6e -> Minä, Markus 50e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 42e, Huhtarissa 563e]
  • 18.02.2013:  605+50=655e (52.0%) Markus 50e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 42e, Huhtarissa 613e]
  • 24.02.2013:  655+6=661e (52.5%) MikkoP 6e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 48e, Huhtarissa 613e]
  • 03.03.2013:  661+112=773e (61.3%) Tommi, Olkkonen Pekka+Tommi 12e -> minä + Timppa 100e-> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 60e, Huhtarissa 713e]
  • 06.03.2013:  661+112=773e (61.3%) Minä 30e-> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 30e, Huhtarissa 743e]
  • 17.03.2013:  773+58=831e (66.0%) Saarinen 88e -> Huhtari, 30e kierrosta TS2/2012 + 51 syksyä + 7e kevättä [Makaa minun tilillä saldo = 0e, Huhtarissa 831e]
  • 24.03.2013:  831+6=837e (66.4%) MikkoP 6e -> minä [Makaa minun tilillä saldo = 6e, Huhtarissa 831e]
  • 31.03.2013:  837+38=875e (69.4%) VilleP 18e -> Huhtari, Tommi 20e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = 26e, Huhtarissa 849e]
  • 12.04.2013:  875+240=875e (69.4%) peltsi 240e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -214e, Huhtarissa 1089e]
  • 14.04.2013:  875+12e=887e (70.4%) MikkoP 12e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -202e, Huhtarissa 1089e]
  • 19.04.2013:  887+106e=993e (78.8%) Martsa 106e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -96e, Huhtarissa 1089e]
  • 20.04.2013:  993+30e=1023e (81.2%) Toni 30e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -66e, Huhtarissa 1089e]
  • 28.04.2013:  1023+120e=1023e (81.2%) Peltsi 120e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -186e, Huhtarissa 1209e]
  • 05.05.2013:  1023+23e=1046e (83.0%) Tommi 23e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -163e, Huhtarissa 1209e]
  • 12.05.2013:  1046+24e=1070e (84.9%) VilleP 24e-> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -163e, Huhtarissa 1233e]
  • 12.05.2013:  1070+50e=1120e (88.9%) Ponki 50e-> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -113e, Huhtarissa 1233e]
  • 20.05.2013:  1120+76e=1196e (94.4%) TimoH 76e-> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -113e, Huhtarissa 1309e]
  • 20.05.2013:  1196-45e=1151e (90.9%) Martsa 45e siirto syksylle, kun kävi alle 10 kertaa ja maksoi 100e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -113e, Huhtarissa 1309e]
  • 22.05.2013:  1151+10e=1161e (91.9%) Toni 10e (Höntsärahaa) -> OP [Makaa minun tilillä saldo = -103e, Huhtarissa 1309e]
  • 22.05.2013:  1161+10e=1171e (92.9%) Markus 10e (Höntsärahaa) -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -93e, Huhtarissa 1309e]
  • 05.06.2013:  1171+50e=1221e (96.9%) Ponki -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -57e, Huhtarissa 1309e]
  • 07.06.2013:  1221+100e=1321e (100.0%) Olli 100e (43e syksy + 57e kevät) -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = 43e, Huhtarissa 1309e]
  • 18.06.2013;  1371+50=1371e (100.0%) AP 50e syksy 2013 -> minä. [Makaa minun tilillä saldo = 93e, Huhtarissa 1309e]
  • 18.06.2013;  1371+100=1471e (100.0%) AP -> 100e -> minä. [Makaa minun tilillä saldo = 193e, Huhtarissa 1309e]
  • 31.05.2013;  1471e (100.0%) Arvio: 1471e + MikkoP (3x6 varmaankin ok) + VilleP (1x6e ok) + MikkoS (4x6-8 hoitaa 15.1.2014) + PeteK (3x6 ei ok) + Antti (55-2e+3x5 ok) = Riittävästi. Eli kunnossa pitäisi olla.
  • 22.07.2013:  Huhtarissa on nyt 152e ja minä olen velkaa 193e, joten 345e + maksattomat velat on rahatilanne. 58e ylimääräistä Huhtarissa. Onkohan joku vienyt sinne rahaa?
  • 06.10.2013:  Antti on maksanut 55-2+15=>68e pois

Menot eriteltynä

  • 01.02.2013, 240e ( 4 x 60e)
  • 01.03.2013, 240e ( 4 x 60e) Yhteensä 480e (ok)
  • 01.04.2013, 300e ( 5 x 60e) Yhteensä 780e (ok)
  • 01.05.2013, 240e ( 4 x 60e) Yhteensä 1020e (ok)
  • 01.06.2013, 240e ( 4 x 60e) Yhteensä 1260e (ok)
  • Menot yhteensä, 1260e (21 x 60e)
  • Velat yhteensä 0e (tilanne 1.1.2013, 27e vähennetty syksyn 2012 voitosta 1.1.2013)

Tässä kerrotaan rahankäytöstä syyskaudella 2012

Kausimaksut on samat. Yhteensä 22 kertaa. Kertamaksu on 6e. Koko syksy 100e (4.5e/kerta). 10 kertaa 55e (5.5/kerta).

Tulot eriteltynä

  • 31.07.2012,  100e (7,6%) ( Jallu 100e Liikuntaseteli)
  • 31.07.2012,  193e (14,6%) (0 <- 18 <- 48 <-78e <- 93e [??], Puuttuvat kevään maksut (Olli))
  • 31.07.2012,  293e (22,2%) (Peltsi 100e [OP], [Makaa minun tilillä saldo = 100e])
  • 05.08.2012,  348e (26,4%) (Olkkonen 55e [OP], [Makaa minun tilillä saldo = 155e])
  • 10.08.2012,  348e (26,4%) (peltsi 55e [Huhtari], [Makaa minun tilillä saldo = 100e])
  • 15.08.2012,  348e (26,4%) (Aki 20e [OP], velan lyhennys)
  • 19.08.2012,  360e (27,3%) (peltsi 100e -> Huhtari + VilleP 12e -> minä -> Makaa minun tilillä saldo = 12e])
  • 20.08.2012,  460e (34,8%) (Markus 100e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 12e])
  • 26.08.2012,  521e (39,5%) (Sampi 55e + VilleP 6e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = 73e])
  • 02.09.2012,  527e (39,9%) (VilleP 6e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = 79e])
  • 05.09.2012,  627e (47,5%) (Martsa 100e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = 179e])
  • 13.09.2012,  627e (47,5%) (peltsi 120e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 59e])
  • 16.09.2012,  633e (48,0%) (VilleP 6e-> Minä [Makaa minun tilillä saldo = 65e])
  • 18.09.2012,  633e (48,0%) (Timppa kevät 2012 15e-> Minä [Makaa minun tilillä saldo = 80e])
  • 27.09.2012 Välitilintarkistus: Kun kyselin niin tilillä oli joko 5e tai -5e. 633-78-480-80=-5e. Ok. Kaipa se oli 5e pakkasella.... mutta kaikki on vielä hanskassa.
  • 27.09.2012,  653e (49,5%) (peltsi 20e + 80e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -20e)
  • 30.09.2012,  653e (49,5%) (VilleP 6e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -14e)
  • 03.10.2012,  753e (57,0%) (Tintti 100e -> OP, Minä 100e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -14e])
  • 05.10.2012,  799e (60,5%) (Toni 60e -> OP, [Makaa minun tilillä saldo = 46e])
  • 06.10.2012,  799e (60,5%) (PeteK 30e (kevät 2012) -> OP, [Makaa minun tilillä saldo = 76e])
  • 07.10.2012,  939e (71,1%) (MikkoS 30e (kevät 2012) + 34e (syksyä 2012) -> Huhtari, Timppa 100e -> Huhtari, VilleP 6e-> minä [Makaa minun tilillä saldo = 76e+6-18 (Saarisen kierros)=64e])
  • 14.10.2012,  945e (71,6%) (Esa 6e -> minä [Makaa minun tilillä saldo =70e])
  • 21.10.2012,  1013e (76,7%) (TimoH 48e -> Huhtari, Hannu 20e -> minä [Makaa minun tilillä saldo = 90])
  • 28.10.2012,  1020e (77,2%) (TimoH 7e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 90])
  • 11.11.2012,  1026e (77,7%) (MikkoP 6e -> Minä, MInä 100e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -4e])
  • 18.11.2012,  1082e (82,0%) (VilleP 6e -> Minä, AP 50e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 2e])
  • 25.11.2012,  1102e (83,5%) (Ponki 20e -> Minä, Minä 120e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -98e]. Huhtarissa on 1200e)
  • 03.12.2012,  1182e (89,5%) (Ponki 80e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -18e]. Huhtarissa on 1200e)
  • 10.12.2012,  1182e (89,5%) (Minä 140e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -158e]. Huhtarissa on 1340e)
  • 16.12.2012,  1188e (90,0%) (Santeri 6e -> Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = -158e]. Huhtarissa on 1346e)
  • 16.12.2012,  1194e (90,5%) (VilleP 6e -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -152e]. Huhtarissa on 1346e)
  • 23.12.2012,  1194e (90,5%) (VilleP 6E -> Minä [Makaa minun tilillä saldo = -146e]. Huhtarissa on 1346e)
  • 29.12.2012,  1194e (90,5%) (Ollin syksy 2011 hyvitys 30e [Makaa minun tilillä saldo = -116e]. Huhtarissa on 1346e + 130e kevään 2013 rahoja)
  • 30.12.2012,  1206e (91,4%) (VilleP ja Pekka Olkkonen 6+6e->minulle [Makaa minun tilillä saldo = -104e]. Huhtarissa on 1346e + 130e kevään 2013 rahoja)
  • 03.01.2013,  1261e (95,5%) (PetriK 55e->OP [Makaa minun tilillä saldo = -51e]. Huhtarissa on 1346e + 130e kevään 2013 rahoja)
  • 03.01.2013,  1303e (98,7%) (TimoH 42e->OP [Makaa minun tilillä saldo = -7e]. Huhtarissa on 1346e + 130e kevään 2013 rahoja)
  • 15.01.2013,  1353e (102,5%) (Aki 50e->OP [Makaa minun tilillä saldo = 43e]. Huhtarissa on 1346e + 130e kevään 2013 rahoja)
  • 17.01.2013,  1377e (104,3%) (Antti 24e->OP [Makaa minun tilillä saldo = 67e]. Huhtarissa on 1346e + 130e kevään 2013 rahoja)
  • 17.01.2013,  1377e (104,3%) (peltsi 67e->Huhtari [Makaa minun tilillä saldo = 0e]. Huhtarissa on 1413e + 130e kevään 2013 rahoja)
  • 17.01.2013 Lyön kirjanpidon kiinni tähän. Siirrän loput saatavat (144e) keväälle lisäriveiksi.


  • [Tilanne 17.01.2013 13:56]
    Tulot= 1377 + 144 = 1521e, Menot = 1320 + 27 = 1347e. Tulos = 174e. Siirto keväälle 30e ja sitten loput 144e (Olli, AP ja MikkoS) käsitellään keväällä.


    [Tilanne 30.12.2012 23:32]
    Seuraavia suorituksia odotan mahdollisimman nopeasti tai sitten siirrän keväälle velkoina
    AP (50), Olli (10x=55e+18e-18e-12e=43e), Saarinen (51e)
    Yhteensä 1515e > 1320e. Talous pitäisi olla hienosti kunnossa.
    Poistan tuloksesta velan 27e -> 1488e. Ainakin 168e voittoa.

    Ajatuksena on hankkia muutama musta liivi ja loput sitten syksylle yli 10 kertaa osallistuneille annetaan hyvänä keväälle.
    Jyvitän korvauksen siten, että maksimi käyntikerran hinta on 6e (koskee kaikkia).
    Samoin k.a. käyntikerran hinta pitää olla pienempi mitä useammin käy (Sampi ja Hannu saa hyvää keväälle).
    Nyt laskutan 10+ pelejä kuudella eurolla ja se ei ole ihan oikein. Muutan sen lähemmäs 5 euroa jolloin k.a. hintakin korjautuu.
    Tämä tapahtuu sitten kun olen rahat kaikilta saanut. Korjauksen jälkeen loppuvoitto on 85e (josta pois liivien hinnat), jonka siirrän keväälle.
    Kuva taulukosta, josta selviää raha-asiat (tilanne 30.12.2012 kello 23:29)

    Klikkaa kuvaa niin näet sen hieman suurempana

Menot eriteltynä

  • 01.09.2012, 240e ( 4 x 60e) Maksettu yhteensä 240e
  • 01.10.2012, 300e ( 5 x 60e) Maksettu yhteensä 540e
  • 01.11.2012, 240e ( 4 x 60e) Maksettu yhteensä 780 (tilillä pitäisi olla n. 250e)
  • 01.12.2012, 240e ( 4 x 60e) Maksettu yhteensä 1020 (tilillä pitäisi olla n. 162e)
  • 01.01.2013, 300e ( 5 x 60e) Maksettu yhteensä 1320 (tilillä pitäisi olla n. -114e). Lasku voidaan maksaa koska laitoin 110e ylimääräistä ja Jallu maksoi seuraavan kauden 100e.
  • Menot yhteensä, 1320e (22 x 60e)
  • Velat yhteensä 27e (tilanne 15.8.2012)

Tässä kerrotaan rahankäytöstä kevätkaudella 2012

Ihan alkutekijöissä vielä, joten muutoksia tulee...

Tulot eriteltynä

  • 20.11.2011,  100e ( 8%) (100e Liikuntaseteli (100e), Jukka Peltonen)
  • ok, 28.11.2011,  190e (15%) ( 90e Liikuntaseteli, Jaarni Mentula)
  • ok, 31.12.2011,  249e (20%) ( 59e syksyn voitto siirto keväälle - 10e velkoihin)
  • ok, 11.12.2011,  259e (21%) ( 10e OP, Jaarni Mentula [makaa minun tilillä]-> syksyn voitto velka joten jää minulla. Jallu yhteensä 100e)
  • ok, 11.12.2011,  264e (21%) ( 5e,Timo Ikonen (kevään 2011 kierrosmaksusta) [makaa minun tilillä -> Huhtari])
  • ok, 18.12.2011,  339e (27%) ( 75e Pettinen (90-10-5) -> Huhtari )
  • ok, 18.12.2011,  419e (33%) ( 80e, Timo Ikonen -> Huhtari. Yhteensä 85e )
  • ok, 28.12.2011,  427e (34%) ( 8e, Timo Herranen -> Huhtari. Yhteensä 8e + 2e syksystä)
  • 01.01.2012,  446e (35%) ( 18e -> Huhtari (Antin kierrosmaksu) + 1e 95e/96e seteleistä. Jukka Peltonen yhteensä 119e keväälle. )
  • ok, 08.01.2012,  469e (37%) ( 23e vuorolta -> [makaa minun tilillä] -> Huhtari (AB kierrosmaksu))
  • ok, 11.01.2012,  569e (45%) ( 100e OP Kari Tiainen[100e -> 93e makaa minun tilillä (AB kierrosmaksu)]
  • ok, 14.01.2012,  624e (49%) ( 55e OP Ville Rantanen[makaa minun tilillä])
  • ok, 14.01.2012,  679e (54%) ( 55e OP Toni Pyykkönen[makaa minun tilillä])
  • ok, 15.01.2012,  703e (56%) ( 24e vuorolta [makaa minun tilillä])
  • ok, 16.01.2012, Maksoin 300e kierroksesta OP tililtä ja vähennän Akin 30e [makaa minun tilillä] merkinnöistä
  • ok, 22.01.2012,  709e (56%) ( 6e vuorolta [makaa minun tilillä] + AP maksoi syksystä 2010 30e ja se vähensi velkaa samalla määrällä)
  • ok, 29.01.2012,  861e (68%) ( 12 + 140e vuorolta Timoh 90e Huhtari +Ponki 50e käteinen [12+50 makaa minun tilillä]
  • ok, 05.02.2012,  966e (77%) ( 5 (VilleP->Minulle)+ (100e) Aki ->Huhtari
  • ok, 06.02.2012, 1066e (85%) ( 100e Antti -> OP)
  • ok, 12.02.2012, 1079e (86%) ( 13e Hannu+VilleP )
  • ok, 12.02.2012, [makaa minun tilillä] saldo on 93+55+55+24+6+62e-18e(Timoh kirros)+100+13= 392e
  • ok, 12.02.2012, [makaa minun tilillä] saldo 392e-350e=42e
  • ok, 19.02.2012, 1085e (86%) ( 6e Hannu -> Jallu)
  • ok, 24.02.2012, 1091e (87%) ( 6e Olli -> OP) [makaa minun tilillä] saldo 48e + 6e = 54e
  • ok, 26.02.2012, 1172e (93%) ( VilleP 6e, JukkaV 20e -> Huhtari, AP=55e) [makaa minun tilillä] saldo 54+61=115e
  • ok, 04.03.2012, 1190e (94%) ( VilleP 6e, Juha 6e, Hannu 6e -> Minulle) [makaa minun tilillä] saldo 115 + 18 = 133e
  • ok, 11.03.2012, 1208e (96%) ( Marski 6e, Juha 6e, Hannu 6e -> Minulle) [makaa minun tilillä] saldo 133 + 18 = 151e
  • ok, 18.03.2012, 1214e (96%) ( Marski 6e -> Jallu-> Minulle) [makaa minun tilillä] saldo 151 + 6 = 157e
  • ok, 25.03.2012, 1244e (99%) ( Marski, Olli, Esa, Sami, Juha 6e -> Minulle + 14e vanhoja, jotka otan pois velasta)
  • ok, 25.03.2012, [makaa minun tilillä] saldo 157 + 30 = 187e
  • ok, 28.03.2012, [makaa minun tilillä] saldo 187 + 30 = 217e (Olli maksoikin kierroksen OP ei Huhtari)
  • ok, 01.04.2012, 1256e (99%) ( Esa, Juha 6e -> Minulle ) [makaa minun tilillä] saldo 217 + 12 = 229e
  • ok, 08.04.2012, 1268e (100%) (Marski, Villep 12e -> Minulle ) [makaa minun tilillä] saldo 229 + 12 = 241e
  • ok, 15.04.2012, 1274e (101%) (Juha 6e -> Minulle ) [makaa minun tilillä] saldo 241 + 6 = 247e
  • ok, 22.04.2012, 1286e (102%) (Olli ja Ville 12e -> Minulle, siirsin 150e huhtariin )
  • ok, 22.04.2012, [makaa minun tilillä] saldo 247 + 12 - 150 = 259 - 150e = 104e
  • ok, 29.04.2012, 1310e (104%) (Ville, Juha, Olkkonen 2, Martsi 24e -> Minulle) [makaa minun tilillä] saldo 104 + 24 = 128e
  • ok, 01.05.2012, 1410e (112%) (Markus 100e -> Minulle) [makaa minun tilillä] saldo 128 + 100 = 228e
  • ok, 01.05.2012, 1446e (115%) (Olkkonen 36e -> Minulle) [makaa minun tilillä] saldo 228 + 36 = 264e
  • ok, 07.05.2012, 1446e (109%) (Maksettu lasku Huhtarista 43e, kun ei rahat riittäneet? Pitää tarkistaa kirjanpito. [makaa minun tilillä] saldo 264 - 43 = 221e
  • ok, 10.05.2012, 1446e (109%) (Maksettu Huhtariin 240e [makaa minun tilillä] saldo 221 - 240 + 105 = 86e) .
  • ok, 05.05.2012, 1452e (110%) (Marski 6e ->[makaa minun tilillä] saldo 86+6=92e.
  • ok, 13.05.2012, 1464e (111%) (Marski ja Juha 6e ->[makaa minun tilillä] saldo 92+12=104e.
  • ok, 20.05.2012, 1476e (112%) (Marski (maksu myöhemmin) ja Juha 6e ->[makaa minun tilillä] saldo 104+12=116e.
  • ok, 27.05.2012, 1494e (113%) (Marski (maksu myöhemmin) ja Juha ja VilleP 12e ->[makaa minun tilillä] saldo 116+18=134e.
  • ok, 09.05.2012, 1544e (117%) (Ponki maksoi 50e ->[makaa minun tilillä] saldo 134 + 50 =184e.

    7.5.2012: Tammikuussa olikin 5 kertaa. 1446-1320=126e pitäisi olla voittoa. Kun siirrän 221e tilille niin ollaan vielä 39+126=165e eri summassa kuin kirjanpito?
    Löytyi 60e virhe siitä, kun liikuntakeskus on laskuttanut 25.12.2011 vaikka paikka oli kiinni. [10.5.2012. Kävin tekemässä reklamaation asiasta ja tässä tulos: Sopimuksessa lukee (uusi versio voimassa nyt vuoden) että meidän pitää joko käyttää vuoro tai sitten siirtää se johonkin toiseen ajankohtaan.
    Jos haluamme niin saamme käyttää vuoron kevään 2012 aikana. Käytämme vuoron 3.6.2012]. Ero on nyt 165e, mutta tuo 60e otan pois syksyltä, joten ero on siis 105e.

    Ainoa selitys on virhe noissa minun omalle tilille siirroissa ja/tai kierrosmaksuissa.
    Siirsin sen 105e 10.5.2012 rivillä omaan piikkiin.
    No niin. Kausi 2012 kevät on taloudellisesti kunnossa. Saamme mukavasti pesämunaa seuraavaan kauteen kunhan loputkin maksavat osansa. Alunperin budjetoin optimaalisesti 1490e... ja siitä puuttuu 44e. Saattaa olla päästään optimaaliseen tulokseen. [Tilannekatsaus 10.5.2012]: 1446 - 60 (25.12 vuoro) - 1320 (kevät 2012) = 66e hyvää.
    [Tilannekatsaus 31.7.2012]: 66e . 19e -> peltsi (maksoin kaudesta 119e) = 47e. Vähennän tämän vielä veloista. -> 0e
    ] Odotan vielä maksuja seuraavista lähteistä: Timppa (100-85=15e) + MikkoS (5*6=30e) + PeteK (5+5*6=35e) + Olli (3*6=18e). [Tilannekatsaus 29.12.2012]: Ollin merkkaamaton 30e hyvittää Ollin 18e keväästä ja 12e hyvää syksyä 2012 varten

Menot eriteltynä

  • 01.02.2012, 300e ( 5 x 60e) muutos 7.5.2012
  • 01.03.2012, 240e ( 4 x 60e)
  • 01.04.2012, 240e ( 4 x 60e)
  • 01.05.2012, 300e ( 5 x 60e)
  • 01.06.2012, 240e ( 4 x 60e)
  • Menot yhteensä, 1320e (22 x 60e)
  • Velat yhteensä 49e (tilanne 31.7.2012)

Tässä kerrotaan rahankäytöstä syyskaudella 2011

Tilanne: 01.01.2012: Rahaa käytössä 71e
Seuraava lasku 1.2.2012 240e. Voittoa kertyi siis 71e (69e kun timoh oli maksanut 92e) syksystä 2011.

Tulot eriteltynä

  • ok, 07.08.2011, 92e (92e Liikuntaseteli, Jukka Peltonen)
  • ok, 14.08.2011, 182e (90e Pankkisiirto, Jaarni Mentula -> Huhtari)
  • ok, 14.08.2011, 272e (90e Liikuntaseteli, Juha Aho)
  • ok, 14.08.2011, 287e (3 x 5e käteismaksu Tiaisen kavereilta -> Huhtari)
  • ok, 18.08.2011, 377e (90e Pankkisiirto, Kari Tiainen -> Huhtari)
  • ok, 21.08.2011, 382e (1 x 5e Huhtarin tilille Tiaisen kavereilta)
  • ok, 21.08.2011, 472e (90e Huhtarin tilille, Petri Koski)
  • ok, 23.08.2011, 562e (90e Pankkisiirto, Timo-Jaakko Ikonen) -> Huhtari
  • ok, 04.09.2011, 612e (40e Huhtarin tilille, Timo Herranen + 2x5e se_ponovo_en_nyt_muista_nimeä) -> Huhtari
  • ok, 11.09.2011, 698e (56e huhtariin Saarinen, 15e Tiasen kavereilta, Ville anto 10e ja se toinen 5e -> Huhtari)
  • ok, 18.09.2011, 753e (40e huhtariin TimoH, 15e Tiasen kavereilta Huhtariin)
  • ok, 25.09.2011, 839e (40e huhtariin JukkaV, 20e Olkkonen, Ville 16e ja 10e (Ville+Toni) minulle. [10e makaa mun tilillä -> Huhtari]
  • ok, 02.10.2011, 851e (12e huhtariin TimoH)
  • ok, 09.10.2011, 856e (5e Huhtariin Toni)
  • ok, 23.10.2011, 861e (5e Ville [makaa mun tilillä -> Huhtari])
  • ok, 28.10.2011, 951e (90e Pankkisiirto, Helvasto [makaa mun tilillä -> Huhtari])
  • ok, 30.10.2011, 961e (10e Ville ja Toni [10 makaa mun tilillä -> Huhtari])
  • ok, 06.11.2011, 966e (5e Huhtariin, Ville)
  • ok, 13.11.2011, 971e (5e Ville -> Huhtari)
  • ok, 20.11.2011, 986e (3x5e Ville+Toni+Ville -> Huhtari)- Minä laitoin omia 100e lisäksi, että saadaan seurava lasku varmasti maksettua.
  • ok, 27.11.2011, 991e (1x5e Toni (minulle) -> Huhtari + Ville -> [5e makaa mun tilillä -> Huhtari])
  • ok, 28.11.2011, 991e (Jallu maksoi keväästä 90e huhtariin)
  • ok, 04.12.2011, 1081e (Aki syksystä 90e -> Huhtari)
  • ok, 10.12.2011, Tilien päivitystä: 250e Hämikselle edellisten kausien tappio, Jukka Peltonen
  • ok, 10.12.2011, Velkojen käsittelyä: Hämis vähensi ed. kausien velkaa 20e. 270-20=250e
  • ok, 10.12.2011, Velkojen käsittelyä: Peltsi vähensi ed. kausien velkaa 20e. 250-20=230e
  • ok, 11.12.2011, Velkojen käsittelyä: Jalli vähensi ed. kausien velkaa 20e. 230-20=210e
  • ok, 11.12.2011, Velkojen käsittelyä: Niitti vähensi ed. kausien velkaa 5e. 210-5=205e
  • ok, 11.12.2011, Velkojen käsittelyä: Timppa vähensi ed. kausien velkaa 20e (kevään 2011 kierrosmaksusta). 205-20=185e
  • ok, 17.12.2011, Velkojen käsittelyä: Tintti vähensi ed. kausien velkaa 20e. 185-20=165e
  • ok, 18.12.2011, Velkojen käsittelyä: Markus vähensi ed. kausien velkaa 10e. 165-10=155e
  • ok, 18.12.2011, Velkojen käsittelyä: Syksyn voitosta vähensi ed. kausien velkaa 10e. 155-10=145e
  • ok, 18.12.2011, 1091e, Pettinen laittoi 90e -> Huhtari ja niistä 10e tänne + 5e velkoja (145-5=140e) ja loput kevät 2012. Toni 5e -> [makaa minulla] -> Huhtari
  • ok, 18.12.2011, 1141e (Ponki syksystä 60e -> OP [makaa minun tilillä] -> Huhtari )
  • ok, 23.12.2011, 1151e (Olkkonen syksystä 10e lisää -> [makaa minun tilillä] -> Huhtari )
  • ok, 30.12.2011, 1171e (Olli maksoi syksystä 20e lisää -> [makaa minun tilillä] -> Huhtari)
  • ok, 01.01.2012, 1261e (Antti maksoi syksystä 90e -> Huhtari, lisäksi kierros 18e meni suoraan Huhtariin, joten minulla tuli 18e hyvää.)
  • ok, 29.10.2012, 1291e (Olli maksoi 30e -> OP. Hyvitetty Ollille ja poistettu minulta 29.12.2012 rivinä.)
  • Tuloja yhteensä 1261e (Jäljellä: 69e (71e-2e timoh) )

    Velat yhteensä 140e




    Miten tämä syksy 2011 menee taloudellisesti?

    Tänään (18.12.2011) oli vuoden viimeinen treeni ja tilanne on se, että meidän piti saada rahaa 1200e.
    Me saimme 1151e + 110e = 1261e eli 71e voittoa. Siitä 2e pois TimoH:n 92e maksun ylimääräisestä niin voitto on 69e.
    Voitto siirretään keväälle siten (muukin käyttö on mahdollista esim. pallot + saunailta tms.), että ryöstän siitä 10e velkoihin.
    Täällä on kävijämäärät ja rahat

    Miten vanha talous kuntoon? Minun ehdotus.

    Siirtyviä velkoja Hämiksen kaudelta tulee 270e ja niitä aloitetaan purkamaan keväällä tavalla tai toisella.

    Olemme maksaneet Hämiksen "ulos" ja nyt lyhennämme velkaa ensiksi niiden toimesta, jotka olivat mukana velan syntymisen aikana.
    Näiden avulla se lyhenee 120e loppu hoidetaan pikkuhiljaa "ylijäämillä".

    Korjaus 29.12.2012: Ollin 30e merkkaamatta. Loppusaldoon 30e hyvää lisää eli 99e.
    Vaikutus kevään Ollin kevät2012 ja syksy2012 tilastoihin.

Menot eriteltynä

  • 01.09.2011 (Elokuu 2011 kerrat) 4 x 60e = 240e
  • 30.10.2011 Timpan kierrosmaksuun 25e viime kevään pelaamattomasta ja palauttamattamista kierrosrahoista. Timolla on tämä saatavana. Huomioidaan kevään maksussa.
  • 01.10.2011 (Syyskuu 2011 kerrat) 4 x 60e = 240e
  • 01.11.2011 (Lokakuu 2011 kerrat) 5 x 60e = 300e
  • 01.12.2011 (Marraskuu 2011 kerrat) 4 x 60e = 240e
  • 01.01.2012 (Joulukuu 2011 kerrat) 3 x 60e = 180e (25. päivänä paikka on kiinni)
  • Menoja yhteensä 1200e ja syksy 2011 on hoidettu kunnialla



Tällä nimenomaisella sivulla ei pidetä kirjaa kierrosten rahoista.
Vain ja ainoastaan syksyn 2011 rahoista.

Täällä aikaisemmista kausista selvyyden vuoksi.